Schoon Water voor Moeders in Kenya

RSS

Water toegankelijk maken voor moeders en gezinnen in Nyanza, Kenya

3,155
views

Description

Dit is het 3-jarig Watsan Kano project (fase II) van Simavi. Goede en veilige watervoorzieningen en sanitair zijn in grote delen van Kenia schaars. Vooral in het westen van het Afrikaanse land, met name in de provincie Nyanza - in de districten Nyando, Kisumu - is een groot gebrek aan veilig water. Door veilig (drink)water toegankelijk te maken voor moeders en hun gezinnen in de westelijke Keniaanse provincie Nyanza, ontstaat een betere hygiëne, waardoor veel ziekten voorkomen kunnen worden.

Met de opbrengst van Wandelen voor Water en de verdubbeling daarvan door Aqua for All worden de eerste 2 jaar van dit project gefinancierd.

 

Who will benefit?

Category: Sanitation

  • 181 sanitation systems
  • 107 hygiene facilities
  • 5400 people affected
  • 15 years duration

Category: Training

  • 3545 trainees

Category: Water

  • 8 water systems
  • 10333 people affected
  • 15 years duration

Location

Africa, Kenya
Nyando, Kisumu
-0.371805, 34.331036

Project in depth

Focus area

Water and sanitation Categories: Education, Maintenance, Sanitation, Training, Water

Detailed information

Simavi in Kenia:

Kenia was vier decennia geleden nog het meest veelbelovende land van Afrika. Het was een van de eerste landen die van een (Engelse) kolonie zelfstandig werd. In de jaren tachtig kreeg corruptie Kenia in zijn greep. Daarnaast is de stammenstrijd in het land een groot probleem. De Luo's, Luhya's en Kikuyu accepteren elkaar niet en dat leidt regelmatig tot conflicten. Vooral het
westen van Kenia is dichtbevolkt. Dit deel telt bovendien veel mensen met HIV of aids. Kenia beschikt wel over goed onderwijs en heeft betrouwbare ngo's - non-gouvernementele organisaties.

Simavi richt zich met lokale partners in Kenia vooral op veilig (drink)water en gezondheid. Er wordt daarbij zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande bronnen, zoals waterbronnen, die beschermd worden en relatief goedkoop veilig water kunnen leveren.

Goals overview

Door de bouw van nieuwe en het onderhoud van bestaande putten en latrines bij scholen, krijgen inwoners de beschikking over veilig (drink)water. Met name de moeders worden getraind in hoe ze kunnen zorgen voor hygiëne in hun omgeving. Moeders zijn verantwoordelijk voor hun gezin en hebben bij afwezigheid van hun werkende mannen een voorbeeldfunctie binnen het gezin. Door vrouwen te leren hoe belangrijk een goede hygiëne is, wordt het gehele gezin geholpen.

Current status

Goede en veilige watervoorzieningen en sanitair zijn in grote delen van Kenia schaars. Vooral in het westen van het Afrikaanse land, met name in de provincie Nyanza - in de districten Nyando, Kisumu - is een groot gebrek aan veilig water. Door overstromingen zakt de grond weg en houden de gebruikelijke sanitaire voorzieningen over het algemeen niet lang stand. Gezinnen bestaan gemiddeld uit tien leden. Doordat veel mannen in de grote steden werken, wordt tweederde van de gezinnen door een vrouw geleid. Een zware opgave, omdat de vrouwen dagelijks voor genoeg voedsel voor het hele gezin moeten zorgen. Daarnaast is er een groot HIV/aidsprobleem in de regio. Het is niet ongebruikelijk dat grootouders kinderen opvoeden. Het Watsan Kano project, fase II is een vervolg op het eerder gestarte Kano project.

Project plan

Wat hopen we te bereiken?

Na dit project:
· Is het aantal ziekten gerelateerd aan vervuild drinkwater en gebrekkige hygiëne in het gebied (zoals cholera) flink gereduceerd
· Is de afstand tot waterbronnen behoorlijk afgenomen
· Zijn de watervoorzieningen verbeterd en is de bevolking in staat kleine reparaties zelf uit te voeren

Wat zijn de activiteiten?
Met name de moeders worden getraind in hoe ze kunnen zorgen voor hygiëne in hun omgeving. Moeders zijn verantwoordelijk voor hun gezin en hebben bij afwezigheid van hun werkende mannen een voorbeeldfunctie binnen het gezin. Door vrouwen te leren hoe belangrijk een goede hygiëne is, wordt het gehele gezin geholpen.

De activiteiten zijn onder meer:
· Zorgen voor voldoende veilig drinkwater voor 15.500 mensen door gebruik te maken van besparende watervoorzieningen
· Goede voorlichting geven over gezondheid en hygiëne in de dorpen
· Kinderen trainen die weer andere kinderen kunnen voorlichten op school over hygiëne en het belang van het gebruik van sanitaire voorzieningen
· Voorlichting aan de inwoners geven over geode gezondheid en het belang van hygiëne door middel van het houden van interactieve theatervoorstellingen in de dorpen
· Goede voorlichting op scholen geven door gebruik te maken van speciale educatie materialen over gezondheid en hygiëne
· De bevolking leren door middel van training hygiëne in stand te houden

Wie helpen we?
Vooral vrouwen uit de provincie Nyanza, die veelal de grote gezinnen onderhouden. De moeders moeten over goede voorzieningen voor water en sanitair kunnen beschikken. Ze moeten bovendien kleine reparaties kunnen uitvoeren en kennis kunnen overdragen aan andere inwoners. Het gebied waarop het project betrekking heeft, telt 437.000 inwoners, van wie ongeveer de helft geen toegang heeft tot veilig drinkwater.

Expected outcomes

  • Voldoende veilig stromend (drink)water voor 15,500 mensen
  • Goede voorlichting geven over gezondheid en hygiëne
  • Voorlichting aan inwoners geven over gezondheid en hygiëne
  • Voorlichting op scholen geven over gezondheid en hygiëne
  • Door trainingen hygiëne in stand te houden bij bevolking

Door de bouw van nieuwe en het onderhoud van bestaande putten en latrines bij scholen, krijgen inwoners de beschikking over veilig drinkwater. Waar putten niet mogelijk worden regenwatertanks gebouwd. Door deze voorzieningen heeft ook de rest van de gemeenschap toegang tot veilig drinkwater. Lokaal worden mensen opgeleid voor de bouw en het onderhoud van de voorzieningen. Zo kunnen de hygiënenormen ook in de toekomst worden gehandhaafd. Door een betere hygiëne zal het aantal ziekten afnemen.

Related to this project


External links

(Will open in new window)

Wandelen voor Water op Simavi Website

Video van Simavi in Kenya

Akvo.org is not responsible for content of external links

Active

Funding

Raised: € 177,493

Fully funded

See funding details ►

Latest updates

30-Nov-2010

Samenwerken
Er is een grote behoefte aan water en sanitatie...

Tools for this page

Embed a live link to this project to your web site or blog.



Sign in to add update
Permalink to this project
Subscribe to the RSS feed of this project

Project partners

Aqua for All
Den Haag, Netherlands


SANA
Kisumu, Kenya


Simavi
Haarlem, Netherlands


Wandelen voor Water
Den Haag, Netherlands


WvW 2010
Den Haag, Netherlands

Comments

Add comment ►

This project is part of the Dutch "Wandelen voor Water" campaign. To get the children and schools more involved, the project information is in Dutch.
Luuk Diphoorn, 2010-07-09 13:59


Akvo Ref: 161