School WATSAN Cabo Delgado
Ontwikkeling van 26 voorbeeld scholen, beginnende met water & sanitation
Status
Active
Focus area
Location
Quirimbas National Park
Cabo Delgado, Mozambique
In het Qirimbas Park, in Noord Mozambique, zullen 26 scholen, die erg arm zijn, voorzien worden van sanitaire voorzieningen, die gescheiden zijn voor jongens en meisjes. Er worden regenwater collectie systemen geconstrueerd, samen met een voorraad tank. Sifon water filters zullen worden geplaatst om het water te zuiveren. Bewustwordingsacties zullen worden ondernomen door de leraren. 3900 schoolkinderen zullen betere water en sanitaire voorzieningen hebben en zich bewust zijn van de gevolgen.
Target benchmarks
- 26 functioning water systems
- 78 functioning sanitation systems
- 4000 persons with access to improved water for 15 years
- 4000 persons with access to improved sanitation for 15 years
- 4000 persons who receive training / education per year
Het korte termijn doel is om toegang te verschaffen tot schoon drinkwater en sanitatie voor 3900 kinderen op 26 scholen in Cabo Delgado, voor een bedrag van € 950 per school (€ 6,50 per kind). Het lange termijn doel is om voortreffelijke voorbeeld scholen te ontwikkelen, waar leerlingen opgeleid worden om “ontwikkelaars te worden van de streek, waar ze vandaan komen”. Dit is een fundamentele verandering van opleiding voor banen, die anders toch niet beschikbaar zouden zijn.
Target benchmarks
- 26 functioning water systems
- 78 functioning sanitation systems
- 4000 persons with access to improved water for 15 years
- 4000 persons with access to improved sanitation for 15 years
- 4000 persons who receive training / education per year
Goals overview
- 78 functionerende sanitaire voorzieningen
- 26 functionerende watersystemen
- 100 sifon filters in gebruik op de scholen
- Alle leerlingen opgevoed in veilig water en sanitatie
- 4000 personen met toegang tot schoner water en sanitatie
De uitvoerende organisatie is gevestigd in Bilibiza, 1 van de grotere dorpen in het project gebied. De directeur van de organisatie is getraind in het programma van ADPP, welke een project centrum heeft in Bilibiza, waar verschillende betaalbare water technieken en latrine deksels worden geproduceerd, en waar training wordt gegeven.
Het ADPP project centrum heeft een goed uitgeruste werkplaats waar hand touw pompen en hand boor systemen worden vervaardigd, waarbij een water team uitgelijnde putten, met daarop hand touw pompen geïnstalleerd, realiseert in het project gebied.
Er is daarom voldoende kennis bij verschillende getrainde personen aanwezig in het gebied, die het nodige onderhoud kunnen plegen en nadat het project gestopt is zelf deze activiteiten kunnen uitbreiden. De latrines en water opvang systemen zullen worden gebouwd samen met lokale timmerlieden en vrijwilligers.
Tijdens de voorlichting in de klassen zullen de beste methoden voor opereren en onderhoud van de systemen worden ontwikkeld, waarin de leraren een hoofdrol zullen spelen.
Related to this project
Comments
You must be signed in to add a comment
Scott King
2010-04-15 16:25
Hello Jan and the rest of the people involved in this project. I wanted to share with you the enthusiasm from the children that participated in Wandelen voor Water (Walk for Water) that we organised on 26 march 2010.
Click here to view the video: http://bit.ly/cgcrKJ
Click here to view the pictures: http://bit.ly/b8bRHo
The comments are owned by whoever posted them. We are not responsible for them in any way.
Project updates
Financiering is rond!
2010-05-10 12:18 by Jan de Jongh, ARRAKIS, via web
De wandelende kinderen in Apeldoorn
Door het enthousiasme van een groot aantal mensen in Nederland, de kinderen die in Apeldoorn hebben gewandeld voor water, de Rotary club 't Loo van Apeldoorn, Aquaforall, de staff van AKVO, plus niet te vergeten een aantal individuele personen, is het benodigde project voor de 26 scholen in Mozambique, van EURO 24.500,- nu gehaald! Dat is weer een teken dat Nederlanders ontwikkelingshulp, zeker voor basisvoorzieningen zoals water en scholing, een warm hart toedragen. De uitvoering van het project is onderweg. In maart waren er 3 scholen verbeterd, maar er is een aantal maanden behoorlijk wat regen gevallen, geheel in strijd met het gebruikelijke patroon, waardoor de wegen moeilijk begaanbaar waren. In begin Juli, ga ik weer naar Mozambique, en natuurljk langs het project om daar de voortgang gedetailleerd te kunnen inventariseren. Ik zal daarna een verslag op deze site zetten,
Namens de kinderen uit Mozambique; Van harte bedankt iedereen!!
Jan de Jongh
The updates are owned by whoever posted them. We are not responsible for them in any way.
Funding
Raised: € 24,500
This project is
Fully funded
2010-01-15 Request posted
Current funders

N/A, The Netherlands
Grant: € 2,845

Apeldoorn, The Netherlands
Grant: € 9,405

Den Haag, The Netherlands
Grant: € 12,250
Page tools
Partners
Field partner

Veldhoven, The Netherlands
Support partner

Den Haag, The Netherlands
Sponsor partner

Wandelen voor Water
Den Haag, The Netherlands
